Co przyniesie nam kolejny rok w branży dietetycznej?

Zanim poproszę Cię o Twój komentarz na temat tego co przyniesie rok 2021 w branży dietetycznej, pozwól, że przedstawię Ci moje przewidywania.  


Produkty wegańskie w małych osiedlowych sklepikach

Z roku na rok coraz więcej Polaków przechodzi na dietę wegańską lub zaczyna ograniczać spożycie mięsa. Można już od jakiegoś czasu zauważyć, że supermarkety wyczuły ten trend i wprowadziły również ofertę 100% roślinnych produktów (danie gotowe, słodycze itp.). Natomiast rzadko są one spotykane w małych osiedlowych sklepikach… Grono niemięsożernych konsumentów będzie coraz częściej apelować o ich wprowadzenie, do takiego stopnia, że mali przedsiębiorcy pokuszą się o zmianę i wprowadzą wcześniej wspomniane produkty.

Young woman haviing abdominal pain because of menstruation lying in couch and holding her stomach. Free Photo

Cateringi oferujące diety LOW FODMAP

Coraz częściej mówi się o diecie LOD FODMAP skierowanej dla osób borykających się z problemami jelitowymi (m.in. IBS – zespół jelita drażliwego). Póki co, można policzyć na palcach u ręki ilość cateringów oferujących taką dietę. Natomiast niebawem może to się zmienić z racji coraz większej potrzeby konsumentów. Catering we współpracy z dietetykiem klinicznym po szczegółowym wywiadzie, ustalałby dla kogo dana dieta byłaby niezbędna.

Podatek od dużych porcji jedzenia w Fast Foodzie

Lista krajów, która wprowadziła podatek od cukru w napojach jest coraz dłuższa. Wkrótce do tej listy dołączy również Polska. Ma to wpłynąć na zmniejszenie konsumpcji słodzonych napojów. Czy to wystarczy? Może kolejnym pomysłem na zwalczenie otyłości i nadwagi będzie wprowadzenie podatku od dużych porcji jedzenia w fast foodzie. Przekraczając normę jedzenia przypadającą na jedną osobę, każdy konsument musiałby jeszcze za to dopłacić. Ale nasuwa się pytanie, jak sprzedawcy oszacują ilość jedzenia dla osoby kupującej jedzenie dla swojej rodziny? Może i na to znajdzie się rozwiązanie.

Wysyp Książek o Diecie SIRT

W tym roku dieta sirtfood – stosowana również przez Adele – zdobyła ogromną popularność, nie tylko za granicą, również w Polsce. Piosenkarce udało się schudnąć na niej ponad 40 kg (!). Zasługi przypisywane są właśnie tej diecie. Ten trend pomału jest już przechwytywany przez celebrytów, dlatego przyszłym roku możemy spodziewać się „wysypu” autorskich książek o efektach stosowania diety SirtFood.

Reading promo in phone Free Photo

Sprzedaż suplementów na Instagramie

Na social media z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość samozwańczych dietetyków i propagatorów cudownych specyfików. Jeśli ta tendencja będzie w dalszym ciągu wzrostowa, w następnym roku co trzecia osoba na Instagramie będzie sprzedawać suplementy.  


Co przyniesie rok 2021 w branży dietetycznej? Podziel się swoją opinią w komentarzu.