Kiedy zaczynałam studiować dietetykę, wiedzę i inspirację czerpałam od zagranicznych dietetyków, którzy pokazywali w Internecie, jak wygląda ich praca od podszewki. W ten czas w Polsce dietetycy jeszcze nie byli aż tak widoczni w social media. Zmieniło się to jednak wraz z upływem czasu – oczywiście na plus! – i teraz na polskim rynku można wyszczególnić wielu profesjonalistów tej dziedziny pokazujących, że dietetyk może pracować zarówno stacjonarnie w gabinecie, jak i online. Dzisiaj przedstawiam Wam listę mojej ulubionej 7-mki! (kolejność alfabetyczna).


Emilia Cesarek – dietetyk, prowadzi liczne szkolenia zarówno online, jak i stacjonarne. Bierze udział w projekcie biegowym Adidas Runners Warsaw. Praca to jej pasja – co często podkreśla! Jej specjalizacją są choroby układu pokarmowego (choroby zapalne jelit, SIBO itd.) – (ciekawostka: Emilia jest celiakiem). Jest autorką eBooka „Pokochaj swój cykl menstruacyjny”. Na swoim Instagramie @keepfitinstyle_dietetyk pokazuje życie dietetyka od kuchni oraz dzieli się swoją wiedzą z zakresu dietetyki klinicznej. Ponadto prowadzi bloga www.keepfitinstyle.pl.


Magadalena Hajkiewicz-Mielniczuk  – dietetyk, psychodietetyk oraz aktualna studentka psychologii. Prowadzi autorskie szkolenia “Psychodietetyka w praktyce“, na których wzięło udział do tej pory prawie 1000 osób! Nagrywa swój własny podcast Magdalena Hajkiewicz oraz prowadzi bloga www.wiem-co-jem.pl. Pomaga kobietom w stałej zmianie nawyków żywieniowych oraz wyjściu z błędnego koła odchudzania.

Razem z Justyną Świetlicką (@owsiana) i Wiolą Urban (@viola_okiem_dietetyka) prowadzą kurs oraz podcast Przedsiębiorczy Dietetyk – na którym uczą innych dietetyków między innymi budowania marki osobistej, marketingu, sprzedaży oraz biznesu online.


Paulina Ihnatowicz – dietetyk kliniczny oraz sportowy.  Współautorka książki „Rozszyfruj swoją krew” oraz „Masz to we krwi”. Współzałożycielka poradni dietetycznej SanDiet. Występuje na najważniejszych wydarzeniach i konferencjach dietetycznych.

Specjalista z ogromnym zaangażowaniem i wiedzą, którą stale poszerza! Uchyla rąbka tajemnicy na temat swojej pracy na swoim Instagramie @paulina.ihnat, na którym udostępnia treści merytoryczne oraz odpowiada na wszystkie pytania zadawane przez swoich odbiorców.


Dr Damian Parol  – Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, szkoleniowiec, kulturysta. Autorytet z zakresu diety wegańskiej i żywienia w sporcie. Naukowy influencer – dzielnie walczy z dietetycznymi mitami. Jego wpisy zawsze są poparte badaniami naukowymi. Jest autorem wielu publikacji naukowych, które ukazały się w czasopismach takich jak: Medycyna Sportowa, Journal of Nutrition, Kardioprofil.

Co więcej, Damian przez wiele lat pracował jako trener personalny. I taka ciekawostka – jest szczęśliwym posiadaczem Dzika – jamnika, który nawet posiada własne konto na Instagramie!


Justyna Świetlicka – dietetyk, współautorka kursu dla dietetyków oraz podcastu Przedsiębiorczy Dietetyk. Na kursie oraz w swoim podcaście (Owsiana) porusza tematy pewności siebie oraz asertywności. Autorka książki „Dieta to nie wszystko” oraz eBooka „Gotuj z radością. 50 roślinnych, prostych, pysznych i zdrowych przepisów”. Na swoim Instagramie oraz blogu pokazuje, że dieta może być zarówno smaczna, jak i skuteczna!


Wiola Urban  – autorka trzech książek: „Poranne inspiracje. Zdrowe śniadania w 15 minut”, „Czas na obiad. 100 pomysłów na odżywczy posiłek”, „Dieta na wynos. 100 przepisów na zdrowy lunch”. Współautorka kursu dla dietetyków oraz podcastu Przedsiębiorczy Dietetyk.

„Dinozaur Internetu” – od 7 lat prowadzi ekspercki blog, gdzie dzieli się zarówno wpisami merytorycznymi, jak i przepisami kulinarnymi. Świetny fotograf! Zdjęcia, które udostępnia na swoim profilu na Instagramie @viola_okiem_dietetyka nie są przerysowane, a wręcz przykuwają uwagę swą naturalnością.


Ania Zientalska – dietetyk kliniczny, prowadzi własną poradnię dietetyczną Żryj Zdrowo by Ania Zientalska, catering dietetyczny Żryj Zdrowo Catering. Współzałożycielka S20studio mieszczącego się przy Słowackiego 20 w Poznaniu.

Wulkan energii, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, tak jak sama twierdzi, ma mnóstwo pomysłów w głowie, które (jak widać!) czynnie realizuje. Prowadzi różnego rodzaju szkolenia i wykłady oraz obozy między innymi SLOW CAMP. Na swoim Instagramie pokazuje #gdzieżre oraz jak spędza aktywnie każdą wolną chwilę!


Podsumowanie

Tak prezentuje się lista specjalistów, których podziwiam za pasję i wiedzę, którą dzielą się z innymi. Pytanie do Ciebie:

Kto znalazłby się Twojej liście mistrzów branży dietetycznej?